RealMadrid.AL – Lajmet e fundit mbi Real Madrid-in

Ronaldo takon Messin në fushë, ja biseda

Post Thumbnail <
Cristiano Ronaldo kësaj radhe nuk pati mundësinë të sfidoi Lionel Messin në fushë. Superylli portugez nuk luajti në El Clasicon e kupës për shkak të një lëndimi. Pas përfundimit të ndeshjes dhe triumfit të Realit, Ronaldo u fut në fushë për të përshëndetur dhe ngushëlluar Lionel Messin. “Kështu e ka...
...[ më shumë ]
17.04.2014 / 01:26

Cristiano feston si i qmendur , kur shënon Bale .

Post Thumbnail
Cristiano Ronaldo mund të quhet një përson arrogantë , mirëpo ai është duke dëshmuar nje dashuri të madhe per Realin . Ne golin e shënuar te Bale kundër Barcelonës , ai ne tribuna fëstoi si i qmenduar . Cristiano ishte lojtari kryësore për kalimin e Realit në finalën e Copa Del Ray .
...[ më shumë ]
16.04.2014 / 23:09

Real Madrid mposhtë Barçën, Bale shënon “tmershum”

Post Thumbnail
Sot në “Mestala” u takuan skuadrat më të mëdha në botë Barcelona dhe Real Madrid , ku zhvilluan ndeshjen finale të Kupës së Mbretit , takim ky i cili përfundoi në të mirë të mbretërve 1:2 duke e fituar këtë trofe të çmuar për herë të 19-të në histori. Golat sonte i shënuan Di Maria për Real Madridin...
...[ më shumë ]
16.04.2014 / 22:59